5 ЕТАПІВ ГОЛОДУВАННЯ

ЗДОРОВ’Я

5 ЕТАПІВ ГОЛОДУВАННЯ

Why Intermittent Fasting Is More Than a Fad - 5280

Періодичне голодування – це не просто стратегія схуднення або хак. Це найкращий здоровий спосіб життя, який визначається еволюцією людини та вивченням обміну речовин. Він змушує людський організм бути набагато ефективнішим та самозахищатися.

Коли ми голодуємо, трапляється багато речей, які або не трапляються, коли ми завжди перебуваємо у ситому стані, або трапляються дуже повільно на тлі метаболізму глюкози.

5 етапів періодичного голодування
1) кетоз і важкий кетоз,
2) аутофагія,
3) гормон росту,
4) зниження інсуліну,
5) омолодження імунних клітин!

У ситому стані окрема клітина у вашому тілі перебуває в режимі «зростання». Її інсулінові сигнальні шляхи та шляхи mTOR, які стимулюють клітину рости, ділитися та синтезувати білки, активні. До речі, ці шляхи при надмірній активності впливають на ріст раку.

mTOR любить мати рясні поживні речовини, особливо вуглеводи та білки. Коли mTOR активний, він каже клітині не турбуватися про аутофагію- процес переробки та очищення, який позбавляє ваше тіло пошкоджених і неправильно складених білків. Сита клітина не турбується про ефективність та переробку своїх компонентів – вона занадто зайнята ростом та розподілом.

Хоча ваші клітини включають клітинні гени росту та проліферації, коли ви не голодуєте, вони також вимикають інші гени. Сюди входять гени, пов’язані з метаболізмом жиру, стійкістю до стресу та відновленням пошкоджень. Насправді, коли ви голодуєте, частина жиру перетворюється на кетонові тіла, які реактивують ці гени, що призводить до зниження запалення та розумової стресостійкості

Коли ви голодуєте, ваше тіло реагує на те, що воно сприймає як екологічний стрес (низька доступність їжі), змінюючи експресію генів, які важливі для захисту від стресу.

У нас є добре збережена голодна «програма», яка виводить нашу клітину в зовсім інший стан, коли їжі, особливо глюкози чи цукру, немає поруч. Під час голодування та вправ ви активуєте сигнальний шлях AMPK. AMPK або 5 ′ AMP-активована протеїнкіназа є гальмом педалі газу mTOR. AMPK сигналізує клітині перейти в режим самозахисту, активуючи аутофагію та розщеплення жиру. Вона інгібує mTOR.

Кетони, що також виробляються під час голодування, включають гени, пов’язані з антиоксидантними процесами та відновленням пошкоджень.

Ух, багато чого відбувається, поки ваше тіло не вживає калорій. Але коли саме ці речі відбуваються?

П’ять стадій періодичного (і тривалого) голодування
КЕТОЗ: Через 12 годин ви перейшли в метаболічний стан, який називається кетоз. У такому стані ваше тіло починає руйнувати і спалювати жир.

Частина цього жиру використовується печінкою для виробництва кетонових тіл. Кетонові тіла або кетони служать альтернативним джерелом енергії для клітин серця, скелетних м’язів та мозку, коли глюкоза недоступна. Чи знали ви, що ваш мозок витрачає близько 60% глюкози, коли ваше тіло перебуває у стані спокою? Під час голодування, кетонові тіла, що утворюються в печінці, частково замінюють глюкозу як паливо для мозку, а також інших органів. Це використання кетонів мозком  сприяє розумовій ясності та позитивному настрою – кетони виробляють менше запальних продуктів, оскільки вони метаболізуються інакше, ніж глюкоза. Також було показано, що кетони зменшують клітинні пошкодження та загибель клітин у нейронах, а також можуть зменшити запалення в інших типах клітин.

СПАЛЮВАННЯ ЖИРУ: Через 18 годин ви перейшли на режим спалювання жиру і виробляєте значні кетони.

По мірі того як рівень їх у крові підвищується, кетони можуть діяти як сигнальні молекули, подібні до гормонів, щоб сказати вашому тілу активізувати шляхи знищення стресу, які зменшують запалення та відновлюють пошкоджену ДНК.

АУТОФАГЯ: Через 24 години ваші клітини все частіше переробляють старі компоненти і розщеплюють неправильно складені білки, пов’язані з хворобою Альцгеймера та іншими захворюваннями. Це процес, який називається аутофагія.

Автофагія є важливим процесом для омолодження клітин та тканин – вона видаляє пошкоджені клітинні компоненти, включаючи неправильно складені білки. Коли ваші клітини не можуть або не можуть ініціювати аутофагію, трапляються погані речі, включаючи нейродегенеративні захворювання, які виникають в результаті зниженої аутофагії, яка виникає під час старіння. Голодування активує сигнальний шлях AMPK і пригнічує активність mTOR, що, в свою чергу, активує аутофагію. Однак це починає відбуватися лише тоді, коли ви значно вичерпуєте запаси глюкози і рівень інсуліну починає падати. У мишей, позбавлених їжі, аутофагія посилюється через 24 години, і цей ефект посилюється в клітинах печінки та мозку через 48 годин. У людей аутофагія була виявлена ​​у нейтрофілах, починаючи з 24 годин голодування. Фізичні вправи разом із обмеженням калорій за допомогою голодування також можуть посилити аутофагію в багатьох тканинах організму.

ПІК ГОРМОНУ РОСТУ: Через 48 годин без калорій або з дуже малою калорією, вуглеводами або білками, рівень вашого гормону росту вп’ятеро перевищує нормальний рівень

Частково причиною цього є те, що кетонові тіла, що утворюються під час голодування, сприяють секреції гормону росту, наприклад, у мозку. Грелін, гормон голоду, також сприяє секреції гормону росту. Гормон росту допомагає зберегти м’язову масу і зменшує накопичення жирової тканини, особливо в міру старіння. Він також відіграє роль у довголітті і може сприяти загоєнню ран та здоров’ю серцево-судинної системи.

НОРМАЛІЗАЦІЯРІВНЯ ІНСУЛІНУ: Через  54 години ваш інсулін знизився до найнижчого рівня з моменту голодування, і ваше тіло стає дедалі чутливішим до інсуліну

Зниження рівня інсуліну має цілий ряд корисних наслідків для здоров’я, як короткострокові, так і довгострокові. Знижений рівень інсуліну гальмує сигнальні шляхи інсуліну та mTOR, активуючи аутофагію. Знижений рівень інсуліну може зменшити запалення, зробити вас більш чутливими до інсуліну (та / або менш стійкими до інсуліну, що особливо добре, якщо у вас високий ризик розвитку діабету) та захистити вас від хронічних захворювань старіння, включаючи рак.

ВІДНОВЛЕННЯ ІМУННИХ КЛІТИН: Через 72 години ваше тіло руйнує старі імунні клітини і генерує нові

Тривале голодування знижує рівень циркулюючого IGF-1 та активність РКА у різних популяціях клітин. IGF-1, або інсуліноподібний фактор росту 1, дуже схожий на інсулін. Це включає процес виживання організму  та призводить до розщеплення та переробки старих клітин та білків. Дослідження на мишах показали, що тривале голодування (більше 48 годин) за рахунок зменшення IGF-1 та РКА призводить до стресостійкості, самовідновлення та регенерації стовбурових клітин кровотворення. За допомогою цього ж механізму було доведено, що тривале голодування протягом 72 годин зберігає здоровий рівень лейкоцитів або лімфоцитів у пацієнтів, які проходять хіміотерапію.

Бонусний етап: Перегодовування!
Ми майже забули про останній і, мабуть, найважливіший етап періодичного голодування – етап перегодовування! Важливо перервати голодування поживною збалансованою їжею, яка ще більше покращить функцію клітин і тканин, які пройшли очищення під час голодування.

Кістковий бульйон, яєшня, авокадо- це найкращий вибір. Після першого прийому їжі зачекайте 2-4 години, перед тим, як повертатися до нормального харчування. Але, пам’ятайте, що “нагороджувати” себе мискою макаронів/піцою/тістечками- не принесе нічого хорошого, оскільки ви миттєво підвищите рівень інсуліну в крові і це може призвести до небажаного стресу на клітини та на ваше самопочуття.

Піклуйтеся про ваше тіло, бо воно у вас одне на все життя!

Наталя

ЗАВАНТАЖТЕ БЕЗКОШТОВНИЙ ПОСІБНИК


 


 

ІНШІ НОВИНИ

doterra

ПРО МЕНЕ

Я вважаю, що це надзвичайно важливо познайомитись з людьми, перш ніж співпрацювати з ними. Тому дозвольте відрекомендуватися:
Мене звати Наталія Федорів
Я підприємець, бос і засновниця doTERRA на українському ринку. Крім того, я є сертифікованим ароматерапевтом, мануальним терапевтом, тренером здорового способу життя та бізнес лідером. Свою освіту я здобувала в Перті (Австралія).

Читати більше про мене

ЯК ОТРИМУВАТИ КОРИСТЬ ВІД ПРОДУКЦІЇ?

Підписуйся та отримай корисні поради на свою пошту

ЯК ВІДКРИТИ СВІЙ ВЛАСНИЙ
РАХУНОК З DOTERRA

ДІЗНАТИСЬ