5 НАЙБІЛЬШ ГЕНОМОДИФІКОВАНИХ ПРОДУКТІВ (ГМО)

ЗДОРОВ’Я

5 НАЙБІЛЬШ ГЕНОМОДИФІКОВАНИХ ПРОДУКТІВ (ГМО)

Гарні новини: не всі продукти є генетично модифіковані. Насправді їх набагато менше, ніж ви думаєте! Давайте подивимося на найпоширеніші генетично модифіковані продукти (ГМО), щоб ви могли їх уникати.

Що таке ГМО?
ГМО означає “генетично модифікований організм”. Вони створені шляхом додавання гена для бажаної риси з однієї рослини чи організму в іншій рослині.

Яка мета генетично модифікувати їжу?
Більшість продуктів є генетично модифікованими для збільшення врожайності, щоб краще витримувати певні гербіциди, природно відштовхувати шкідників, зменшувати зараження грибком або для швидкого росту.

І ось де починається полеміка: одні говорять, що це допоможе нам годувати бідних людей у ​​світі. Інші вважають, що це заради більшої врожайності, що просто дорівнює збільшенню прибутку для великих агрокорпорацій, що виробляють генетично модифіковане насіння, та пестициди, які розроблені для протистояння вірусам/грибкам/паразитам (наприклад, “Монсанто” та їхній гербіцид “Roundup” і погана новина, вони вже добралися до України і до наших полів, відкривши недавно фабрику, здається десь біля Житомира, якщо не помиляюся), вирощують генетично модифіковані сільськогосподарські культури або масово виробляють продукти з вмістом цих генетичномодифікованих зернових культур.

Чи безпечні ГМО?

Звичайно, компанії, які виробляють генетично модифіковане насіння або продукти з генетично модифікованими інгредієнтами, кажуть “ТАК!”, І вони фінансували багато досліджень, щоб підтримати цю версію.

Але, згідно Проекту “Без ГМО”, який найкращим чином підсумовує це:

Зростаюча кількість доказів пов’язує ГМО із проблемами зі здоров’ям, шкодою для навколишнього середовища та порушенням прав фермерів та споживачів. Понад 60 країн світу – включаючи Австралію, Японію та всі країни Європейського Союзу – вимагають маркування ГМО. В усьому світі існує також 300 регіонів, що мають прямі заборони на вирощування ГМО.

За відсутності надійних незалежних довготермінових досліджень, безпека ГМО невідома. Тому зростає кількість людей, котрі вирішують свідомо відмовитися від ГМО.

І незалежно від того, чи безпечні генетично модифіковані продукти, чи ні, фактом є: вони призначені для витримки масової кількості гербіцидів. Отже, генетично модифікована їжа, ймовірно, має більше слідів гербіцидів, ніж їхні аналоги, що не є ГМО. Тільки цього достатньо для того, щоб вибрати не-ГМО продукти.

Як ви можете уникнути ГМО?
Найпростіший спосіб уникнути генетично модифікованої їжі – придбати продукти або упаковані продукти харчування від джерела, якому ви довіряєте або ті, які органічно сертифіковані. Але не всі компанії можуть дозволити собі отримати ці сертифікати – особливо невеликі місцеві ферми.

Тому давайте уважніше розглянемо найпоширеніші генетично модифіковані продукти. Деякі з них приховані в наших продуктах, таких як БАДи або підсолоджувачі.

 

 

5 найбільш поширених генетично модифікованих продуктів (ГМО)

Кукурудза
Більше 90% всієї кукурудзи, генетично модифіковано. Ось погана новина про кукурудзу: це стосується не лище самої кукурудзи, а і продуктів виготовлених з неї (лимонна кислота, кукурудзяний сироп і тд) її часто можна знайти в великій кількості інших продуктів, від хлібо-булочних виробів до кетчупу. Кукурудза також є звичайним кормовим інгредієнтом для птиці та худоби, тому м’ясо, молочні продукти та яйця є продуктами підвищеної небезпеки.

 

Соя
Як і кукурудза, більше 90% всіх соєвих бобів генетично модифіковані. Так само, як і кукурудза, сою можна знайти в дуже великій кількості упакованих продуктів або готових продуктів (почитайте сладові вашої ковбаси або, навіть, сиру). Тому важливо уважно читати етикетки!

 

Олія каноли (рослинна олія)
Близько 90% всього ріпаку (що використовується для виготовлення олії каноли), є генетично модифікованим.

 

Цукіні
Цукіні змінено, щоб протистояти комахам і грибам.

 

Цукрові буряки
Велика кількість цукрових буряків генетично модифікована. Так, так, у вас є багато шансів, що будь-який цукор, який ви споживаєте – будь-то ложка в вашій каві або як інгредієнт вашого улюбленого печення є генетично модифікованим продуктом

Також, часто до цього списку входять помідори, картопля, зелений горошок, папая, гарбузи та, навіть, лосось.

Я не хочу піднімати паніку і казати, що всі ці продукти генетично модифаковані і, що вам тепер не можна їсти кукурудзу/цукіні, просто намагайтеся купувати ці продукти на ринку, бажано в людини, яка сама вирощує їх, перейдіть на свіжовитиснені олії від Zemledar (обожнюю їхню продукцію і вибір) та на кокосовий цукор.

Піклуйтеся про ваше тіло, юо воно у вас одне на все життя

Наталя.

 


 


 

ІНШІ НОВИНИ

doterra

ПРО МЕНЕ

Я вважаю, що це надзвичайно важливо познайомитись з людьми, перш ніж співпрацювати з ними. Тому дозвольте відрекомендуватися:
Мене звати Наталія Федорів
Я підприємець, бос і засновниця doTERRA на українському ринку. Крім того, я є сертифікованим ароматерапевтом, мануальним терапевтом, тренером здорового способу життя та бізнес лідером. Свою освіту я здобувала в Перті (Австралія).

Читати більше про мене

ЯК ОТРИМУВАТИ КОРИСТЬ ВІД ПРОДУКЦІЇ?

Підписуйся та отримай корисні поради на свою пошту

ЯК ВІДКРИТИ СВІЙ ВЛАСНИЙ
РАХУНОК З DOTERRA

ДІЗНАТИСЬ